گل میخک

گل میخک (carnation)

این گل در ابتداتوسط گیاه شناس یونانی تئوفرستوس به نام دیانتوس نامیده شد که گل بومی منطقه خاور نزدیک است.

برخی از محققین بر این باورند که نام میخک از کلمه تاجگذاری یا تاج خورشید گرفته شده است زیرا این گل یکی از گلهایی بود که در مراسم تاجگذاری پادشاهان یونان استفاده می‌شد. این گل امروزه بیشتر نشانه عشق، افتخار، برتری و جذابیت می‌باشد.میخک قرمز کم رنگ، نشانگر تحسین و میخک قرمز پر رنگ نشانگر عشق و احساسات بسیار عمیق است

ادامه مطلب
مراقبت از گیاه مارانتا

مراقبت از گیاه مارانتا

خاک مناسب : خاک کاملا سبک -مخلوطی از خاک جنگلی، خاک برگ وکمی ماسه مناسب مارانتا است.

بهترین دما : بهترین دما، دمای حدود ۱۶درجه است. اگر بین دو آبیاری سطح خاک خشک شود تا ۱۰درجه سانتی گراد هم مقاومت دارد. ولی در دمای نزدیک به ۳۰ درجه نیاز به غبار پاشی دارد.
آبیاری مورد نیاز : در تابستان ۲-۳ بار در هفته و در زمستان یک بار – در طول دوره رشد بایستی مخلوط خاک به طور دایم مرطوب نگهداری شود .در طول دوره رکود گیاه نیز بایستی در هنگام آبیاری مجدد از خشک بودن سطحی خاک اطمینان حاصل نمود.

ادامه مطلب
بهترین گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا

بهترین گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا

مبارزه با آلودگی هوا با آلوئه وراAloe vera :

نه تنها گیاه آلوئه ورا درمانی برای بریدگی و سوختگی است، بلکه می تواند کیفیت هوای منزل شما را مانیتور کند. این گیاه می تواند آلاینده های هوا که در محصولات تمیز کننده شیمیایی موجودند را آشکار کند. اگر سطح سم در خانه شما بیش از حد شود، لکه های قهوه ای بر روی برگهای گیاه ظاهر خواهد شد.

ادامه مطلب
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نام

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.

ادامه مطلب
تراریوم

تاریخچه تراریوم (Terrarium)

در اثر یک اتفاق ساده که نقطه عطفی در تاریخ باغبانی برگزیده شده است در سال ۱۸۲۷ میلادی، دکتر ناتاتیل وارد در حال مطالعه بر روی کرمهای ابریشم بود. این دکتر لندنی برای اینکه حالت خروج کرمهای ابریشم را از پیله بهتر مشاهده نماید آنها را درون جعبه های شیشه ای نگهداری می کرد تا اینکه روزی در ته یکی از شیشه ها چیزی در حال روئیدن دید و از آنجا که درب شیشه بسته بود توجه وی را جلب کرد و با کمی دقت بیشتر متوجه شد تخم گیاه سرخس که به نحوی وارد شیشه شده در ته شیشه جوانه زده و روئیده است.دکتر وارد آنقدر از این کشف به هیجان آمده بود که مطالعه اش را برروی کرم ابریشم ناتمام گذاشته و شروع به تحقیق در مورد کشف جدید خود نمود.

ادامه مطلب
سنبل

سنبل نام جنسی از گل ها است که به تیره hyacinthaceae تعلق دارد. این جنس در گذشته جزء تیره سوسنیان محسوب می شد. خاستگاه سنبل شرق دریای مدیترانه، ایران، ترکمنستان و آفریقای جنوبی است. سنبل ها شامل ۳ گونه مختلف می شوند:

.Hyacinthus ، متداول ترین گونه

.Hyacinthus Litwinowii

.Hyacinthus transcaspicus

گلهای سنبل خوشبو و جنبه زینتی دارند.

ادامه مطلب
کوکوپیت

کوکوپیت (Cocopeat) اخیرآ به طور گسترده ای به عنوان بهترین بستر رویش بذز قلمه، انواع پیاز و نشاء گلهای رز ،لیلیوم، لیسیانتوس و سایر گیاهان زینتی و صیفیجات شناخته شده است و در کاشت انواع محصولات باغی و گلخانه ای مورد استفاده قرار می گیرد واز نظر اقتصادی در مقایسه با پیت موس (Peat moss) بسیار اقتصادی تر می باشد. کوکوپیت را می توان به عنوان خاک گلدان، بستر کشت هیدروپونیک ،کاشت چمن ،تولید قارچ و تولید انواع نشاء مورد استفاده قرار دارد.

ادامه مطلب
علم گیاه پزشکی

در علم گیاه پزشکی، عوامل خسارت زا تحت عناوین آفات و بیماریها و علفهای هرز تشریح می شود.
آفات شامل: حشرات، کنه های گیاهی ، حلزون ها و جوندگان است که خسارت آنها روی گیاه اعم از برگ ساقه ،ریشه و یا میوه چشمگیر بوده و دفعتا گیاه را از بین می برد. بیماری ها نیز ممکن است بر اثر عوامل انگلی یا غیر انگلی ایجاد شود.
عوامل غیر انگلی عبارتند از: سرما ،گرما ،تگرگ، کمبود مواد غذایی، نا مساعد بودن شرایط خاک و غیره.

ادامه مطلب

Headings

Header one

Header two

Header three

Header four

Header five
Header six

Blockquotes

Single line blockquote:

Stay hungry. Stay foolish.

Multi line blockquote with a cite reference:

People think focus means saying yes to the thing you’ve got to focus on. But that’s not what it means at all.

ادامه مطلب
انواع کود

 

انواع کود

هر نوع موادی که جهت تقویت خاک و بالا بردن حاصلخیزی آن که چه از نظر کیفی و چه از نظر کمی باعث افزایش عملکرد محصول می شود کود گفته می شود.

کودها به طور کلی به سه دسته تقسیم می شوند که عبارتند از کودهای شیمیایی ، کود آلی و کود بیولوژیک.

ادامه مطلب

ارسال گل به تمام نقاط کشور

پشتیبانی 24 ساعته

تضمین کیفیت و قیمت

تلفن 3330 3300 021

X